Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438
Czytania na każdy dzień

(List do Galatów 2,19-20. )

Bracia: Ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża.
Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.

Fragment liturgicznego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia, © Wydawnictwo Pallottinum
By codziennie mogli Państwo otrzymywać tekst Ewangelii, prosimy się zarejestrować : ewangelia.org

(Księga Psalmów 34(33),2-3.4-5.6-7.8-9.10-11. )

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą pokorni i niech się weselą.

Wysławiajcie razem ze mną Pana,
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał
i wyzwolił od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto wołał biedak i Pan go usłyszał,
i uwolnił od wszelkiego ucisku.

Anioł Pański otacza szańcem bogobojnych,
aby ich ocalić.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.

Bójcie się Pana wszyscy Jego święci,
gdyż bogobojni nie zaznają biedy.
Bogacze zubożeli i zaznali głodu,
szukającym Pana niczego nie zabraknie.

(Ewangelia wg św. Jana 15,1-8. )

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia.
Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.
Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was.
Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie — jeżeli nie trwa w winnym krzewie — tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy — latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.
Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.
Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.
Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami".

(Św. Franciszek Ksawery (1506-1552), misjonarz, jezuita)

Niech nikt nie żywi iluzji, sądząc, że wyróżni się w wielkich rzeczach, jeśli wpierw nie wyróżnia się w pokornych. Wierzcie mi, jest wiele różnych zapałów, lub lepiej — pokus... Niektórzy, aby nie zrezygnować z własnej woli, wypełniając to, co posłuszeństwo im nakazuje, pragną robić inne rzeczy, ważniejsze, nie widząc przy tym, że jeśli brakuje cnót dla małych rzeczy, to będzie ich jeszcze mniej dla dużych. Ponieważ, kiedy zabierają się za rzeczy wielkie i trudne, z odrobiną abnegacji i siły duszy, dochodzą do przekonania, że ich zapały to pokusy, bo brakuje im sił... Nie piszę wam o tym, by odwrócić wasze serca od najtrudniejszych przedsięwzięć, gdzie okazujecie się wielkimi sługami Boga i w których zostawiacie po sobie wspomnienie waszym następcom. Mówię to jedynie po to, byście w małych rzeczach okazali się wielcy, robili duże postępy w rozpoznawaniu pokus i wyższej wartości i byście złożyli waszą siłę w Bogu. Jeżeli wytrwacie na tej drodze, to nie wątpię, że będziecie nieustannie wzrastać w pokorze i życiu wewnętrznym i wydacie wiele owoców w duszy, żyjąc w pokoju i bezpieczeństwie wszędzie, gdzie się znajdziecie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'