XIV Niedziela Zwykła - 7.07.2024r.

Chrystus przychodzi do nas podczas tej Eucharystii i staje między nami, jak niegdyś między swoimi rodakami w Nazarecie. Pragnie pouczyć nas swoim słowem i umocnić swoim Ciałem. Jednak z naszej strony trzeba mocnej wiary, byśmy nie powątpiewali o Nim, ale uwierzyli w Jego obecność tu i teraz oraz w Jego moc, która może nas uświęcić. Dlatego prośmy o tę silną wiarę, byśmy przyjęli Go do swego życia, w którym On chce działać. Prośmy o to w czasie Eucharystii i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

W Liturgii tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie Św. Jana z Dukli prezbitera. O godz. 19.00 nasza miesięczna Nowenna Pompejańska. Zapraszamy.

- we wtorek zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego w Buczkowie na godz. 17.00.

- środę Nowenna do Matki Bożej Okulickiej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy

- w czwartek – Święto Benedykta Opata, patrona Europy

- w piątek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

- w sobotę – wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – drugorzędnych patronów Diecezji.

Przyszłą niedzielę jako druga miesiąca składka przeznaczona na prace na cmentarzu.

Już po raz 42 w dniach od 17 do 25 sierpnia 2024r. wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska z Tarnowa do Częstochowy. Hasłem z Hasłem: „Żyję w Kościele”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

XIII Niedziela Zwykła

XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2024r.

Rozpoczynamy niedzielną Eucharystię. Uprzywilejowany czas spotkania z Bogiem w Jego słowie i Komunii św. Wyrażając radość z waszej obecności, z tego, że Kościół gromadzi się tutaj, w parafialnej świątyni na sprawowanie Mszy Świętej, zapraszam was do szczerej i zaangażowanej modlitwy.

Dzisiaj na Mszy Św. popołudniowej o godz. 1600 modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej.

Trwają już wakacje – serdecznie witamy wszystkich, którzy na terenie naszej parafii będą spędzać czas odpoczynku. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w naszym sanktuarium.

W Liturgii Tygodnia:

- we wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Rozpoczął się tygodniowy dopust w Tuchowie. W kaplicy w Buczkowie nowenna do Św. Antoniego o godz. 1700.

- w środę – święto Świętego Tomasza Apostoła. Jako I środa miesiąca Apel Maryjny o godz. 2000. Serdecznie zapraszam wszystkich moich parafian i gości.

- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Możliwość skorzystania ze spowiedzi codziennie przed Mszą Św. poranną i wieczorną, w piątek w Buczkowie o godz. 1630 i o 1700 Msza Św.

- w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W niedzielę na Mszy Św. o godz. 700 i w Buczkowie o godz. 800 zmiana tajemnic Różańcowych.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia a w dniu patrona zapraszamy na Mszę Św.

Sa jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd młodzieży w Bieszczady, turnus od 22-26.07.2024. Wyjazd dla młodzieży od klasy 7 i starszych. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Mateusza. Koszt 850 zł.