Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018r.

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Ten święty czas, który uświadamia nam konieczność nawrócenia, ilość naszych grzechów, ale przede wszystkim bezgraniczną miłosierną miłość Boga. Jak na kartach Starego Testamentu Bóg zawarł przymierze z Noem, tak w Nowym Testamencie zawiera wieczne przymierze z nami przez krzyż swojego Syna. Pobudźmy nasze serca do serdecznego żalu za każdy grzech, który obciąża nasze sumienie.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Dzisiaj po południu pierwsze  w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, po nich Msza Św.

2. W czwartek święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Możliwość w ten dzień zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: w piątek droga krzyżowa w Buczkowie o godz. 1600, w Okulicach o godz. 1700 i o 1900 dla młodzieży i pracujących; w niedziele o 1500 Gorzkie Żale. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

4. 16 lutego br. minęła 10 rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

5. W przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek ofiary składamy na ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

6. Dnia 11 marca w niedzielę organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do księży Salezjanów w Krakowie. Koszt 35 zł. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz.  1130. Zapisy w zakrystii, mogą uczestniczyć osoby powyżej 12 roku życia.

7. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedzielę na nowe ławki do naszego Kościoła – złożono 8950 zł. jak widać mamy już pierwsze ławki dziękujemy za wszelką życzliwość.

Czytania na każdy dzień
Dziś kościół wspomina