Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018r.

Niedziela Dobrego Pasterza

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daje nam jednak taką właśnie okazję. Dzisiaj bowiem przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza św. to najwspanialsza modlitwa. W naszych modlitwach obejmijmy to wszystko co wiąże się z rozpoczętym wczoraj V Synodem Diecezji Tarnowskiej.

Ofiarami wspieramy Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za dar serca!

1.   W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika – głównego Patrona Polski. Patrona Akcji Katolickiej.

- w środę święto Św. Marka Ewangelisty.

2. W tym tygodniu, w środę o godz. 1730 w Szczurowej, młodzież klas 3 gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania. Bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia w poniedziałek i wtorek o godz. 1800 Msza św. i próba w kościele w Okulicach. Spowiedź dla kandydatów i ich bliskich we wtorek od godz. 1700.

3. Zapraszamy na Nowennę do Św. Antoniego do Buczkowa we wtorek o 1700 i w środę na nowennę do Matki Bożej Okulickiej o 1800.

4. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia a w dniu patrona zapraszamy na Mszę Św.

5. Serdeczne Bóg zapłać! Tym Panom którzy pracowali przy powstawaniu nowej groty przy źródełku niech Matka Boża Okulicka wynagrodzi trud i wszelką życzliwość oraz bardzo dobre serce!!!

6. Wyjazd do Warszawy Niepokalanowa i Góry Kalwarii w sobotę o godz. 400 rano z parkingu przy kościele.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 900 modlić się bedziemy w intencji Ks. Stanisława z okazji imienin.

8. W przyszłą niedzielę jako ostatnia niedziela miesiąca Msza Św. o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej o godz. 1600.

Czytania na każdy dzień
Dziś kościół wspomina