Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XXXIII Niedziela Zwykła - 19.11.2017r.

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do odpowiedniego pomnażania swoich talentów, jakie każdy z nas otrzymał od Boga. Nie można ich zakopywać, ale powinny one służyć zarówno nam samym, jak i wspólnocie Kościoła, do której należymy. Niech zatem udział w tej Mszy św. pozwoli nam jeszcze lepiej dostrzec w nas to, co może służyć innym, i otworzy nasze serca na ich potrzeby szczególnie biednym i potrzebującym. Kiedy dzisiaj przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich nasze ofiary składamy jako wsparcie biednych i potrzebujących. Bóg zapłać za wielki dar serca dla biednych!

1. Bóg zapłać Świetlicy Wiejskiej w Bratucicach i Bratuckiemu Stowarzyszeniu oraz wszystkim, którzy przygotowali wieczór Patriotyczny z okazji Odzyskania Niepodległości – piękne przedstawienie Wesela.

2. Msze Św. w tygodniu w Kościele w Okulicach o godz. 630 i 1700; we wtorki  Buczkowie nowenna do Św. Antoniego o 1600. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1700. Niech nas nie brakuje na tej pięknej nowennowej modlitwie.

3. W tym tygodniu:

- w poniedziałek  wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego - o godz. 1700 na Mszy Św. spotkanie dla dzieci przygotowującej się do I Spowiedzi i Komunii Św.

- we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum, wraz z rodzicami, we wtorek o 1630 w Domu Pielgrzyma i wspólna Eucharystia.

- w środę – Św. Cecylii dziewicy i męczennicy

- w piątek – wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy. W piątek od godz. 1600 do 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinna adoracja zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego 10 minut wcześniej.

4. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To Patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza. Na każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi.

5. W przyszłą niedzielę jako ostatnia niedziela miesiąca o godz. 1500 modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej. Po Mszy Św. około godz. 1630 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone nowe konfesjonały złożono 8440zł.

7.     W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Wanda Kumor  z Dębiny – polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

Czytania na każdy dzień
Dziś kościół wspomina