Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2017r.

Każdy z nas jest zaproszony do pracy w winnicy Pańskiej. Przez rzetelne wykonywanie swoich obowiązków w życiu rodzinnym oraz społecznym mamy wypełniać nasze chrześcijańskie powołanie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga, dlatego dzisiaj nasz Pan wzywa nas, byśmy na nowo przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Dziś łącząc się z pielgrzymami do Szczepanowa módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i wspierajmy tych którzy potrzebują naszego modlitewnego wsparcia.

1. Dzisiaj na Mszy Św. popołudniowej modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej. Około godz. 1730 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

2. W tym tygodniu:

- w poniedziałek wspominamy bł. Władysława z Gielniowa prezbitera

- we wtorek zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego na godz. 1700. We wtorek o 1800 spotkanie dla dzieci kl. III przygotowujących się w tym roku do I Komunii Św. i ich rodziców.

- w środę Św. Wincentego a Paulo – prezbitera zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Okulickiej.

- w czwartek Św. Wacława męczennika.

- w piątek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- w sobotę – Św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła. W sobotę zapraszamy młodzież na spotkanie w Domu Pielgrzyma o 1730. Wyjazd na wycieczkę w góry w sobotę o 715.

Komitet inicjatywy zatrzymaj aborcję zachęca do złożenia podpisu aby w ten sposób wesprzeć życie od poczęcia. Można to dokonać w przyszłą niedzielę.

3. W zakrystii do nabycia kalendarz na rok 2018 – ze wspomnieniem świąt i uroczystości w sanktuarium oraz z programem nabożeństw w nowym Roku, może być darem dla naszych bliskich a wesprze prace związane z meblami w zakrystii i odnowionymi drzwiami Kościoła. Są do nabycia opaski na rękę z wezwaniem Matko dająca Życie wstawiaj się za nami. W ostatnim tygodniu przed cmentarzem została poprawiona nawierzchnia – koszt to 13500 zł. Zakończyli troskę o Kościół mieszkańcy Dębiny prosimy o podjęcie kolejki mieszkańców Zatoki. Dobiega końca kadencja Rady Duszpasterskiej prosimy aby do 7 października zgłosić nowych kandydatów do Nowej Rady Duszpasterskiej.

4. W piątek po Mszy Św. popołudniowej spotkanie Akcji Katolickiej – serdecznie zapraszam.

5. W przyszłą niedzielę  rozpoczniemy miesiąc październik – poprzez modlitwę Różańcową chcemy odpowiadać na prośbę Matki Bożej, za jej wstawiennictwem polecać będziemy nasze rodziny wypraszając łaski dla dzieci i młodzieży, chorych i cierpiących. Różaniec w niedzielę o godz. 1600, w tygodniu o godz. 1730 a po nim Msza Św. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku Czci Matki Bożej Różańcowej. Tradycyjnie już udamy się w pielgrzymce pieszej na zakończenie opustu.

7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności +Honorata Kicka z Radziejowa polećmy ją Bożemu miłosierdziu Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

Czytania na każdy dzień
Dziś kościół wspomina