Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

III Niedziela Wielkanocna - 18.04.2021r.

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie”, buduje się i umacnia szczególnie wtedy, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni – ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoją świętą Krwią i Ciałem, oraz ołtarzem słowa Bożego, z którego otrzymamy dobrą nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy też, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.

1. Porządek Mszy Św. niedzielny 900 1100 o 1300 - dodatkowa, 1500 i dodatkowa o godz. 1700.

2. W liturgii tygodnia:

- w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Okulickiej

- w piątek Uroczystość Św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. W ten dzień spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi Komunii Św. wręczenie książeczek. o godz. 1800.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Kapłańską, rozpocznie się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. W przyszłą niedziele nabożeństwo o Uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na rewitalizację zewnętrznego otoczenia Kościoła i Ołtarza polowego złożono 8110zł.

6. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne.

7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności +Maria Barnaś z Buczkowa polećmy ją Bożemu Miłosierdziu Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'