Kancelaria

Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Menu
Koronacja obrazu
Koronacja obrazu
Szybki kontakt

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

    tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438
Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023r.

Przy pomocy łaski Bożej rozpoczynamy Najświętszą Eucharystię, która uobecnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to zarazem misterium przebaczenia, bo Chrystus na krzyżu pokonał wszelką wrogość. Przyjmijmy więc łaskę, której pragnie nam dzisiaj udzielić. Przeżywając dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu polecajmy Bogu ludzi mediów, aby zawsze dążyli do poznania prawdy i przekazywali ją w służbie bliźniemu, my zaś chciejmy z nich odpowiedzialnie korzystać.

Ofiarami do puszek wspieramy dziś Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. W tym tygodniu:

- w poniedziałek Św. Stanisława Kostki zakonnika – w naszej modlitwie pamiętajmy o Ks. Bp Stanisławie Salaterskim. W ten dzień pierwsze spotkanie dla dzieci klas 3 przygotowujących do I Spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców o godz. 1800 .

- we wtorek - zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego w Buczkowie na godz. 1700.

- w środę Św. Andrzeja Kim Teagon i Towarzyszy męczenników - jako III środa miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie na godz. 2000 niech prośba Matki Bożej o modlitwę na Różańcu nie będzie obojętna, mamy o co prosić i mamy za co dziękować.

- w czwartek święto Św. Mateusza Ewangelisty – w przyszłą niedzielę o godz. 900 modlić się będziemy za Ks. Mateusza z okazji imienin.

- w sobotę Św. Ojca Pio. Po Mszy Św. o godz. 1800 - spotkanie Rady Duszpasterskiej.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. popołudniowej modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej. To także spotkanie popielgrzymkowe grupy Św. Józefa na Mszy Św. o godz. 1600. Wcześniej o godz. 1400 Msza Św. za naszych bliskich zmarłych na cmentarzu.

3. W zakrystii do nabycia kalendarz rolniczy na rok 2024.

4. Zapraszamy do wsparcia naszej Orkiestry Dętej, która dzisiaj po Mszy Św. rozprowadza ciasto, a popołudniu zaprasza na piknik rodzinny przy plebanii. W programie wiele atrakcji dla dzieci i starszych. A dla nas możliwość wsparcia ich wyjazdu na finał Orkiestr Dętych do Niemiec w przyszłym Roku. Dziś w ten sposób możemy im wyrazić nasze podziękowanie za wszelkie ubogacenie naszych uroczystości w naszym Sanktuarium oraz jego promowanie.

Wpis Jana Pawła II
Przedszkole 'Ochronka'
XHTML CSS
Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej
e-parafia