Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XXXIII Niedziela Zwykła - 17.11.2019r.

„Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale” – takie wyznanie złożymy dzisiaj, uczestnicząc we Mszy Świętej. Pan Jezus przyjdzie do nas, obdarzając nas swoim słowem i Ciałem. Ale kiedyś przyjdzie ostatecznie, aby osądzić i odnowić ten świat. Czy oczekujemy na ten dzień Pański? Prawdziwa wiara winna się wyrażać w tęsknocie za ostatecznym spotkaniem z naszym Panem i Zbawicielem. Dzisiaj przeżywając III Światowy Dzień Ubogich spróbujmy ich dostrzec i podzielmy się nimi kromką chleba, i w ten sposób poprzez uczynek miłosierdzia zasługiwać na niebo.

1. Dzisiaj po Mszy Św. popołudniowej Bartuckie Stowarzyszenie Kulturalne, Parafia Narodzenia NMP i Koło Gospodyń Wiejskich Ziemi Okulickiej serdecznie zapraszają Na Wieczór Patriotyczny pt. „Drogi Polaków do Niepodległości” o godz. 1600.

2. W tym tygodniu:

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

- we wtorek – Św. Salomei – zakonnicy. Zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego.

- w środę – Św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Okulickiej.

- w czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP.

- w piątek – Św. Cecylii – dziewicy i męczennicy.

3. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Poświęcimy się Chrystusowi Królowi Wszechświata. To patronalne Święto Akcji Katolickiej. Za tydzień w niedziele o godz. 900 Msza Św. dla dzieci, w ten dzień niedziele Chrystusa Króla przypada święto Liturgicznej Służby Ołtarza. z tej racji o godz. 900 zostaną przyjęci nowi ministranci i aspiranci.

4. Zapraszamy wszystkich młodych z naszej parafii na spotkanie w sobotę o godz. 1030 w Domu Pielgrzyma.

5. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedziele na malowanie naszego Kościoła złożono 10260 zł.

6. W przyszłą sobotę i niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Peregrynujące po naszej Diecezji Relikwie i Obraz Św. Jana Pawła II w parafiach gdzie działa Akcja Katolicka w czasie niedzielnych nabożeństw krótka modlitwa oraz ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć Uniwersytet Społecznego nauczania Jana Pawła II.

7. W przyszłą niedzielę jako ostatnia niedziela modlitwa o Uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej o godz. 1500   a około godz. 1630 spotkanie Grupy Synodalnej Akcji Katolickie Rady Duszpasterskiej i Caritas Parafialnej.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'