Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019r.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani". Niegdyś chrzest wiązał się z nawróceniem serca, zmianą sposobu myślenia i życia, odwróceniem się od zła. Dziś, kiedy jesteśmy chrzczeni, jesteśmy zaproszeni do odkrywania skarbu, jakim jest chrzest, jakim jest wiara. „Cały Kościół jest misyjny", to znaczy my - świeccy i duchowni różnych stanów i zawodów - jesteśmy powołani do relacji z Bogiem i do troski o bliźniego. Jesteśmy posłani, by w naszych środowiskach i okolicznościach żyć po chrześcijańsku i wiarę przekazywać innym. Prośmy Pana Jezusa w czasie tej Mszy Św. i tygodnia misyjnego o potrzebne łaski dla misjonarzy i misjonarek, by zawsze byli Jego wiernym świadkami, my także możemy być misjonarzami poprzez składane ofiary na Misje Św.

1. Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1530 i Msza Św.

2. W tym tygodniu:

- w poniedziałek bł. Jakuba Strzemię – bpa.

- we wtorek – wspominamy Św. Jana Pawła II.

- w piątek w naszej parafii przypada wyznaczony dzień na doroczną adorację Najświętszego Sakramentu: porządek jak w ubiegłych latach: godzinne adoracje wiosek – adoracja w ciszy:

900 – Bratucice

1000 – Bogucice

1100 – Buczków

1200 – Dąbrówka

1300 – Dębina

1400 – Okulice

1500 – Zatoka

1600 – Dzieci

1630 – Młodzież Klas VII i VIII jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

1730 – Różaniec i Msza Św.

W Buczkowie adoracja od 1600 do 1630 Różaniec i Msza Św.

3. Jak co roku prosimy o zbieranie zboża na Dom Ks. Emerytów na ulicy  Pszennej  w Tarnowie.

4. Zadbajmy o porządek na cmentarzu, bardzo prosimy aby w miarę możliwości stare kwiaty plastyki zabierać do domu łatwiej będzie opanować problem ich wywozu a każde śmieci wam zabiorą przy wywozie. Niech nasza modlitwa za zmarłych i pamięć o nich wyraża się modlitwie wypominków. Składamy je w zakrystii. Chciejmy korzystać z Sakramentu pokuty aby pomóc naszym bliskim zmarłym ofiarując im Odpust Zupełny.

5. W przyszłą niedzielę odchodzić będziemy Rocznicę poświęcenia naszego Kościoła.

6. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedzielę na malowanie naszego Kościoła. Złożono 10350zł. W przyszłą niedzielę nasze ofiary złożymy na ogrzewanie Kościoła w Okulicach i Buczkowie. W przyszłą niedzielę zmiana czasu.

7. W przyszłą niedzielę Mszy Św. o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 1500 po adoracji spotkanie Grupy Synodalnej: Akcji Katolickiej Rady Duszpasterskiej i Caritas Parafialnej – około godz. 1630.

8. Zachęcamy do nabycia specjalnego numeru gazety „Idziemy” z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego została wydana specjalna wkładka dotycząca posługi misjonarzy diecezji tarnowskiej, zawiera wywiad z naszym biskupem Andrzejem oraz 8-mio stronicową wkładkę z panoramą misji tarnowskich na trzech kontynentach, a także tekstami, które nawiązują do celu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ogłoszonego przez papieża Franciszka.

9.„Pomódl się za uzależnionych i za nasze rodziny, aby były wspaniałymi szkołami trzeźwości" to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. W przyszłą niedzielę 27 października zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz wszystkich rodzin, aby w wychowywaniu dzieci kształtowały cnotę trzeźwości i łatwość życia bez alkoholu.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'