Kancelaria

Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Menu
Koronacja obrazu
Koronacja obrazu
Szybki kontakt

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

    tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438
Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

„Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki” (J 11,26). W dzisiejszej Ewangelii Jezus składa tę ważną obietnicę nie tylko Marcie, ale i każdemu z nas. Wie przecież, że na samą myśl o śmierci przechodzą nas dreszcze. Dlatego obiecuje nam życie wieczne. Jednak uzależnia je od odpowiedzi na fundamentalne pytanie: „Czy wierzysz?”. Rozpalmy więc w sobie wiarę w Jezusa i głębokie pragnienie spotkania się z Nim w tej Eucharystii. Celebrując Najświętszą Ofiarę zanurzajmy się w męce i śmierci Chrystusa, aby razem z Nim powstawać do nowego życia.

Nasze Ofiary składamy dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać!

1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 1500 Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym i Msza święta o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej.

2. W tym tygodniu Msze Św. po południu o godz. 1800

3. Droga Krzyżowa w piątek w Okulicach o godz. 1730 i Msza Św. o godz. 1900 – dla młodzieży i pracujących. 

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedziele Palmową. O godz. 1100 poświęcenie palm oraz procesja. 

5. W Niedzielę Palmową po Gorzkich Żalach i Mszy Św. o godz. 1700 odbędzie się Różańcowy Marsz w obronie dziedzictwa Papieża Polaka, który rozpocznie się w Sanktuarium i przejdziemy z relikwiami Św. Jana Pawła II na cmentarz. W czasie rozważań słuchać będziemy przemówień Jana Pawła II – to człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, był dla wiernych liderem duchowym, przewodnikiem, osobą z którą mamy tak wiele wspomnień. Zabierzmy ze sobą świece.

6. Wszystkim którzy chcieli by wspomóc biednych pogrożonych przez wojnę na Ukrainie w parafii gdzie pracuje siostra Alina dawniej nasza zakrystianka można to uczynić składając dary żywnościowe długiego terminu i chemiczne, zbiórkę organizuje Szkoła Podstawowa z Okulic.

7. Zakończyli troskę o Kościół mieszkańcy Bogucic prosimy o podjęcie mieszkańców Bratucice Mole.

8. Przy naszym Sanktuarium organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Św. od 12 września do 19. Szczegóły w zakrystii.

9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności + Stanisław Serafin z Bogucic. Polećmy Jego Go w naszej modlitwie.  Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Przedszkole 'Ochronka'
XHTML CSS
Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej
e-parafia