Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

Niedziela Zmartwychwstania - 21.04.2019r.

Liturgia pozwala nam doświadczyć miłości Jezusa. Chociaż nie jest nam dane zobaczyć Go zmartwychwstałego, tak jak widzieli Go apostołowie i niewiasty, to jednak dzięki wierze stajemy obok Niego i w czasie Mszy św. przeżywamy prawdziwe spotkanie z Nim. Z radością dziękujmy za Jego zwycięstwo nad grzechem, szatanem i śmiercią. Otwórzmy nasze serca i umysły na zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w eucharystycznej ofierze.

1. Porządek Mszy Św. niedzielny. Po południu Msza Św. o 1600 .

2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obrzędów liturgicznych w Wielkim Tygodniu, pomogli na przeżyć głębiej Triduum Paschalne: kapłanom za posługę Słowa i Konfesjonału, ks. Piotrowi i siostrze Marcie za przygotowanie Ciemnicy i Grobu i Ołtarzy i Kościoła na Święta młodzieży, którzy pomagali, Panu Grzegorzowi Polowcowi z Bratucic za zielone drzewka zdobiące Grób Pana Jezusa, lektorom i ministrantom za piękną liturgię i obecność, śpiewającym Pasję w niedzielę Palmową i w Wielki Piątek, orkiestrze, panu organiście, śpiewającym psalmy i scholii, Pani Irminie i chórowi który śpiewał w wielki czwartek i piątek może to znak aby w naszym sanktuarium powstał chór z prawdziwego zdarzenia, parafialnemu oddziałowi Caritas za dary które przekazali potrzebującym, Grupie Synodalnej, Różom Różańcowym, Strażakom z Okulic za pięknie pełnioną wartę przy grobie Pana Jezusa, wszystkim grupom, wioskom, którzy prowadzili adoracje i uczestniczyli w nabożeństwach, niosącym feletrony, w tym podziękowaniu niech znajdą się wszyscy którzy pomagali.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o 700, 900, 1100, w Buczkowie o 1000. Tradycyjnie nie ma Mszy Św. po południu. Składka przeznaczona jest na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia. Rozpocznie się Tydzień Niedziela Miłosierdzia  Bożego. Odpust w Cerekwi. Nowenna w tygodniu przed Mszą Św. wieczorną 15 minut wcześniej. Pielgrzymka na czuwanie do Łagiewnik – jeszcze dziś można się – zapisać w zakrystii.

Drodzy Parafianie i Wszyscy Goście, Pielgrzymi!

Grób jest pusty. Jezus Chrystus jest niezwyciężony. Watro iść przez życie za takim Panem i Wodzem, którego żadna siła nie zdoła pokonać. Warto swój los złożyć w ręce takiego Nauczyciela, który zdeptał potęgę Szatana. Warto ufać takiej wspólnocie, jaką jest Kościół, gdyż tu obecny jest żywy i niezwyciężony Jezus Chrystus, On żyje a żyjąc i o tym mówi twoje życie.

Poniedziałek Wielkanocny – 22.04.2019r.

W ten poniedziałek po Wielkanocy, nazywany „Poniedziałkiem Anioła", nasze serca są wciąż napełnione radością paschalną. Po okresie Wielkiego Postu, czasie pokuty i nawrócenia (...); po sugestywnych celebrach Triduum Sacrum także i dziś stajemy przed pustym grobem Jezusa i rozważamy z zadziwieniem i wdzięcznością wielką tajemnicę zmartwychwstania Pana. Życie pokonało śmierć. Miłosierdzie i miłość zwyciężyły grzech! Potrzeba wiary i nadziei, aby otworzyć się na tę nową wspaniałą perspektywę. A wiemy, że wiara i nadzieja są darami Boga i powinniśmy o nie prosić: „Panie, daj mi wiarę, daj mi nadzieję! Bardzo ich potrzebujemy!". Pozwólmy, aby nas ogarnęły uczucia wyrażone w sekwencji paschalnej: „Tak, jesteśmy tego pewni - Chrystus prawdziwie zmartwychwstał". Pan zmartwychwstał pośród nas! Ta prawda naznaczyła w sposób trwały życie apostołów, którzy po zmartwychwstaniu znów odczuli potrzebę, by iść za swym Mistrzem, a otrzymawszy Ducha Świętego, poszli bez lęku głosić wszystkim to, co widzieli na własne oczy i czego osobiście doświadczyli..

Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na potrzeby KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

1. Dzisiaj nie ma Mszy Św. popołudniowej.

2. Msza Św. w dni powszednie o godz. 630 i 1800 w Buczkowie o 1700.

3. Wyjazd do Łagiewnik na nocne czuwanie w sobotę o godz. 1915, powrót po Mszy Św. o północy.

4. W przyszłą niedzielę jako ostatnia niedziela miesiąca Msza Św. o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej o godz. 1600.

5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: +Genowefa Polowiec z Buczkowa pogrzeb we wtorek o 1100, +Janina Linca z Dąbrówki pogrzeb także we wtorek o 1300, +Franciszek Rachwalik z Zatoki pogrzeb w środę o 1300 polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'