Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020r.

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do okazywania miłosierdzia naszym bliźnim. Każda Eucharystia jest bowiem źródłem miłosierdzia, z którego wszyscy możemy czerpać, abyśmy później w naszym postępowaniu wobec innych sami byli miłosierni. Niech zatem nasz pobożny udział w tej Mszy Świętej otworzy nasze serca na dar Bożego przebaczenia, które staje się naszym udziałem, i pomoże nam jeszcze bardziej dostrzec w nas to, co może służyć innym i otworzy nasze serca na ich potrzeby.

Dzisiaj również w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania. Módlmy się więc za wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wychowywanie młodego pokolenia, aby ich posłudze towarzyszyło Boże błogosławieństwo i łaska. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na okna, które ocieplą nasze witraże i wnętrze naszego Kościoła. Dzisiaj także na prośbę Papieża Franciszka ofiary do puszek za Ziemię Św. które z powodu pandemii nie mogliśmy złożyć przy adoracji Krzyża.

1. W tym tygodniu w liturgii:

- jutro – Święto Podwyższenia Krzyża – o godz. 1800 Droga Krzyżowa i Msza Św. Prosimy o przystrojenie przydrożnych Krzyży. Obecnością na Drodze Krzyżowej wyraźmy naszą miłość do Pana Jezusa który cierpiał za nasze grzechy.

- we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej

- w środę wspomnienie – Św. Korneliusza papieża i Cypriana – biskupa. To trzecia środa miesiąca nabożeństwo fatimskie o godz. 2000 – nasza obecność to świadectwo miłości do Matki Bożej. Niech obecność przynajmniej jednej osoby z domu będzie takim znakiem.

- w piątek – święto Św. Stanisława Kostki – święto polskiej młodzieży

2. Przyszła niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. W ten dzień ofiary do puszek złożymy na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. W tym tygodniu modlić się będziemy za dzieci młodzież i wychowawców.

4. Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcieli by zostać ministrantami lub lektorami, na spotkanie w sobotę o godz. 930 w Domu Pielgrzyma. ministranci zbiórka w sobotę o 1000, lektorzy o 1030.

5. Zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę o godz. 1100 w Domu Pielgrzyma.

6. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek: klasa 8 godz. 1730 w Dom Pielgrzyma i Msza św., klasa 7 także w czwartek o 1800 Msza św. i spotkanie w kościele.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Jadwiga Jewiarz z Buczkowa polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'