Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021r.

Bez względu na to, w jakiej kondycji duchowej dzisiaj się znajdujemy, Bóg zaprasza nas do spotkania z Nim w Jego słowie i ofierze. Pragnie, abyśmy wychodząc stąd umocnieni, z większą nadzieją popatrzyli na to wszystko, co przeszkadza nam w naszej drodze do zbawienia. Każdy człowiek od momentu Chrztu Św. jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie naszym Zbawicielu. W tygodniu modlitw o jedność Kościoła pamiętajmy o jedności w naszych rodzinach i o jedność Kościoła się módlmy.

1. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnią niedzielę na okna do naszego kościoła, złożono 11950 zł., tym dwie ofiary jedna 1000 zł. i 500zł. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek na Mszy Św. i po niej krótkie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św.

3. Od 18 – 25 stycznia rozpoczyna się w kościele Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nasza osobista i wspólnotowa modlitwa niech odpowiedzią na prośbę Chrystusa o jedność.

4. W liturgii Kościoła:

- we wtorek – Św. Sebastiana Pelczara bpa

- w środę Św. Sebastiana – męczennika – Odpust w Strzelcach Wielkich.

- w środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Okulickiej

- w czwartek – Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – Dzień Babci modlić się będziemy w ich intencjach.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

5. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

6. Jeszcze raz w tym tygodniu modlić się będziemy w intencji rodzin naszej parafii z okazji Kolędy – jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w tej Mszy Św. wyznaczonej. Podobnie jak poprzednio polecać będziemy w modlitwie  – wręczymy książeczki i kalendarze z tej okazji.

7. W tym tygodniu w piątek w czasie wieczornego nabożeństwa przybliżać będziemy postać Św. Józefa – w roku tego patrona chcemy odczytać Jego osobę i pomoc w naszym życiu. W naszej parafii jest On także naszym patronem – czczonym w czasie Odpustu. Przysłania niejako chroni nasz Cudowny Obraz Matki Bożej Okulickiej. Raz w miesiącu w piątek będziemy na Jego postać spoglądać i modlić się za Jego wstawiennictwem.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'