Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XXIX Niedziela Zwykła - 18.10.2020r.

Dziś Światowy Dzień Misyjny, gromadzimy się przy ołtarzu Pana Jezusa, Boskiego Misjonarza, którzy przyszedł na świat, aby wszyscy ludzie dowiedzieli się że Bóg jest miłością. Każdego z nas w chwili chrztu św. wzywa do głoszenia Ewangelii Miłości, ale niektórych obdarza szczególnym powołaniem i posyła na krańce świata, by głosili Słowo Boże, sprawowali sakramenty i dzielili swoje życie z ubogimi i cierpiącymi, służąc im z miłością. Prośmy Pana Jezusa w czasie tej Mszy Św. i tygodnia misyjnego o potrzebne łaski dla misjonarzy i misjonarek. My także możemy być Jego wiernym świadkami, my także możemy być misjonarzami poprzez składane ofiary na Misje Św. i naszą modlitwę.

1. Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1530 i Msza Św.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek – Św. Jana Kantego prezbitera

- w środę bł. Jakuba Strzemię – bpa. To trzecia środa miesiąca i ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie serdecznie zapraszamy. Modlić się będziemy o ustanie pandemii.

- w czwartek – wspomnienie Św. Jana Pawła II.

- w przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada wyznaczony dzień na doroczną adorację Najświętszego Sakramentu: porządek adoracji:

- 800 - 900 – Bratucice

- 1000 – 1100 – Buczków, Dębina

- 1200 – Dąbrówka

- 1300 – Okulice, Bogucice

- 1400 – Zatoka

- 1500 – Adoracja indywidualna

- 1530 – Różaniec i Msza Św. jest to ostatnia niedziela miesiąca dlatego Msza Św. o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Okulickiej.

W Buczkowie adoracja po Mszy Św. od 1100 do 1200.

3. Jeszcze w tym tygodniu możemy złożyć zboże na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, dziękuje za życzliwość tym którzy już to uczynili.

4. Zadbajmy o porządek na cmentarzu, jeśli tylko możemy zabierzmy śmieci ze sobą będzie łatwiej utrzymać cmentarz, niech nasza modlitwa za zmarłych i pamięć o nich wyraża się modlitwie wypominków. Składamy je w zakrystii. Chciejmy korzystać z Sakramentu pokuty aby pomóc naszym bliskim zmarłym ofiarując im Odpust Zupełny.

5. W przyszłą niedzielę odchodzić będziemy Rocznicę poświęcenia naszego Kościoła.

6. Zapraszamy codziennie na Różaniec o godz. 1630 w Buczkowie, a w Okulicach o 1730.

7. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedzielę na okna do naszego Kościoła złożono 9850zł. W przyszłą niedzielę zmiana czasu – odpoczywamy godz. dłużej.

8. Grupa DMS prowadzi dziś loterię na Misje Św. zachęcamy do skorzystania i wsparcia tego dzieła.

9. W zakrystii można nabyć Różaniec z drzewa Oliwnego przygotowany przez dzieci z sierocińca w Betlejem przez, który w tych trudnych czasach możemy wesprzeć to dzieło sierocińca oraz najbiedniejszych w Betlejem. Bóg zapłać za życzliwość można to będzie uczynić dziś oraz w przyszłą niedzielę, koszt 10 zł lub więcej.

10. Od 17 października  na nabożeństwie może przebywać  w naszym kościele do 160 osób nie licząc obsługi. Prosimy o zachowanie odstępów, rozłożenie się po całym Kościele skorzystanie ze środków dezynfekcji i mieć założone maseczki.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'