Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XVIII Niedziela Zwykła - 2.08.2020r.

Każda Eucharystia jest dowodem tego, jak bardzo Bogu zależy na każdym z nas. On nie jest obojętny wobec naszych pragnień i chce ofiarować człowiekowi nie tylko to, czego pragnie, ale przede wszystkim to, czego najbardziej potrzebuje. W dzisiejszej ewangelii usłyszymy, jak Pan nie zostawia nas w potrzebie, ale chce nas nakarmić, byśmy mieli siłę służyć również innym. Prawdziwa mądrość rodzi się ze spotkania z Bogiem – w sposób szczególny na modlitwie. Pamiętajmy o tym podczas tej Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

1. W liturgii tygodnia:

- we wtorek – Św. Jana Marii Vianneya prezbitera zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego

- w środę – jako I miesiąca Apel Maryjny o godz. 2000. Niech czas wakacyjny sprawi, że więcej nas będzie na tej modlitwie.

- w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego.

- w piątek wspomnienie Bł. Edmunda Bojanowskiego

- sobotę Św. Dominika – prezbitera.

- w tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca sierpnia spowiedź codziennie przed poranną i wieczorną Mszą Św. w piątek od godz. 1700 – 1800.

2. W przyszłą niedzielę odpust w Cerekwi na Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.

3. Zakończyli troskę o Kościół mieszkańcy Dąbrówki proszę o podjęcie kolejki mieszkańców Okulic.

4. W przyszłą niedzielę jako druga miesiąca składka przeznaczona na spłatę malowania naszego Kościoła. To już ostatnia składka na ten cel Bóg zapłać za każdy dar serca i piękno naszej świątyni.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'