Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XXV Niedziela Zwykła - 19.09.2020r.

Obchodzimy dziś w całym Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To sposobna okazja, by podczas Eucharystii modlić się za współczesne media, ale nade wszystko za tworzących je ludzi oraz za odbiorców prasy, radia i telewizji, a także za użytkowników Internetu. Niech nasza modlitwa będzie najpierw dziękczynieniem za tych, którzy słowem, dźwiękiem i obrazem głoszą Ewangelię i budują mosty między ludźmi. Prośmy również o obfite błogosławieństwo dla ludzi mediów, aby nigdy nie brakło im pokory wobec odpowiedzialnego zadania ewangelizacji. Nasze ofiary do puszek przed Kościołem składamy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. W tym tygodniu:

- w poniedziałek Św. Andrzeja Kim Teagon i towarzyszy. W ten dzień na wieczornej Mszy Św. spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św.

- we wtorek Święto Św. Mateusza – Apostoła Ewangelisty. To dzień imienin Ks. Mateusza - solenizantowi składamy serdeczne życzenia oraz polecajmy Go w naszych modlitwach, we wtorek zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego na godz. 1700.

- w środę zapraszamy na nowennę do M. Bożej Okulickiej.

- w czwartek wspomnienie Św. O. Pio prezbitera.

2. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią niedzielę na odnowienie ołtarza polowego i podcieni złożono 9980 zł.

3. Dzisiaj kawiarenka nieczynna ale na wynos można nabyć sobie ciasto – serdecznie zapraszam po Mszy Św. o godz. 900 i 1100.

4. Dzisiaj po Mszy Św. popołudniowej spotkanie grupy synodalnej: Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej i Caritas Parafialnej. Serdecznie zapraszam. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali na cmentarzu przy śmieciach – jeszcze raz bardzo proszę aby to co przynosimy później zabierać – nie trzeba będzie wyrzucać waszych pieniędzy do kosza.

5. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności +Mieczysław Gondek z Okulic polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'