Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

II Niedziela Adwentu – 9.12.2018r.

W Adwencie wiele razy pojawia się wezwanie do nawrócenia. Przypomni je nam również dzisiaj wielki prorok znad Jordanu, św. Jan Chrzciciel. Celem jego misji było głoszenie, że Bóg przychodzi do każdego i oczekuje, że Go przyjmiemy i uznamy za Pana i Odkupiciela. Prośmy gorąco Ducha Świętego, by nas prowadził do szczerego uznania, że Jezus jest Panem i nic nie może być ważniejsze od Niego. Niech nam pomoże prawdziwie uznać pierwszeństwo Boga w naszych rodzinach.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o Kościele na Wschodzie, wspierając również jego działalność ofiarami materialnymi do puszek przed kościołem, nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Bóg zapłać za ofiary składane na stolarkę do naszego Sanktuarium.

1. W liturgii tygodnia:

- w poniedziałek – na Mszy Św. Roratniej spotkanie dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców, poświęcenie medalików.

- w czwartek Św. Łucji – męczennicy

- w piątek Św. Jana od Krzyża prezbitera i Doktora Kościoła.

2. Przypominamy, że Roraty w naszej świątyni odbywają w dzień powszedni w Buczkowie o godz. 1600, w Okulicach o godz. 1700. Niech nasza obecność będzie znakiem, że Adwent życia przeżywamy z odpowiedzialnością.

3. Niech adwentowym uczynkiem miłosierdzia będzie w naszych sklepach naszej parafii dar dla potrzebujących wsparcia – właścicieli sklepów proszę o zorganizowanie zbiórki i darczyńcom składam - Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę Msza święta dla dzieci o godzinie 1100, a na niej promocja aspirantów na ministrantów i przyjęcie nowych aspirantów.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500 spotkanie grupy synodalnej: Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnej i Akcji Katolickiej.

6. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii 22 grudnia w sobotę, przypominamy o Świecach Caritas – wigilijnym dziele pomocy dzieciom i poświęconych opłatkach na wigilijny stół – które są wyrazem wdzięczności za pracę naszych sióstr oraz kalendarzach z naszego Sanktuarium, myślę że w każdym domu powinien być nasz kalendarz – a dochód przeznaczony jest na stolarkę naszego sanktuarium.

7. Dziękujemy za wczorajszy wieczór z Maryją przygotowany przez S. Martę dzieci ze scholii, młodzież i dorosłych.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'