Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

XV Niedziela Zwykła - 12.07.2020r.

W życiu każdego człowieka wierzącego czas Eucharystii winien być ze wszech miar szczególny. W Eucharystii bowiem spotykamy się z samym Chrystusem. Jezus bowiem jest obecny w Eucharystii. Obecny przede wszystkim w swoim Ciele i Krwi, w słowie, którym pragnie nas karmić, jest obecny pośród nas, bo gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Jego, tam On jest pośród nich (por. Mt 18,20). Chrystus przychodzi do nas w znakach liturgicznych, przychodzi, darząc nas łaską Ducha Świętego. Chrystus jest obecny pośród nas, by nas napełniać sobą - swoją mocą, by nas uzdalniać do chrześcijańskiego życia. Chciejmy dziękować Mu za dar Jego obecności, za Jego łaskę, którą nas darzy.

Naszymi ofiarami wspieramy spłatę malowania naszego Sanktuarium. Bóg zapłać!

1. W Liturgii tygodnia:

- w poniedziałek Św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników patronów naszej diecezji.

- we wtorek zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego do Buczkowa.

- w środę – wspomnienie Św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła – jest to trzecia środa miesiąca o godz. 2000 nabożeństwo Fatimskie – serdecznie zapraszamy parafian, pielgrzymów i wypoczywających na wakacjach.

- w czwartek  - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

- w sobotę wspomnienie – Św. Szymona z Lipnicy prezbitera.

2. W przyszłą niedzielę odpust w Strzelcach Wielkich ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

3. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 730 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika - wysyłając sms pod numer: 507534906, Proszę napisać swoje imię i nazwisko, wiek, parafię, który raz na pielgrzymce, wyraźnie nadmienić czy pielgrzym idzie: TYLKO piąty dzień, tylko DZIEWIĄTY dzień, czy jednak PIĄTY i DZIEWIĄTY dzień. W pierwszej kolejności zapisane będą osoby, które zdecydują się na obydwa dni. Koszt  tegorocznego pielgrzymowania wynosi 50 zł dla osoby dorosłej i 25 zł dla osoby niepełnoletniej (przekazane do dyrekcji PPT). Ponadto trzeba będzie doliczyć kosztu dojazdu autokarem do Miechowa w PIĄTY dzień i na Jasną Górę w dniu ostatnim.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'