Kancelaria

Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Menu
Koronacja obrazu
Koronacja obrazu
Szybki kontakt

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

    tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438
Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła - 12.08.2018r.

Być naśladowcą Boga, postępować drogą miłości – do tego wzywa nas dzisiaj Św. Paweł. Nie ważne kim jesteśmy, jaką mam rodzinę i ile zarabiamy – mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest wyraz naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy miłosierni i przebaczający. Taki jaki jest Bóg, w którego wiarę wyznajemy.        

Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ławki do naszego Kościoła.

1. W liturgii tygodnia:

- we wtorek Św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika – zapraszamy na nowennę do Św. Antoniego do Buczkowa

- w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze święte w porządku niedzielnym o godz. 700, 900, w Buczkowie o godz. 1000, w sanktuarium o godz. 1100 i o 1600; na każdej Mszy Św. poświęcenie bukietów ziół oraz podziękowanie za szczęśliwe zbiory i zachowanie od klęsk i  nieszczęść. W ten dzień otoczymy modlitwą wszystkich – którzy doświadczeni są Krzyżem utraty dziecka przed narodzeniem lub po. W ten dzień  – jako III środa miesiąca nabożeństwo Fatimskie o godz. 2000 niech nasza obecność będzie znakiem trudu jaki chcemy łączyć z tymi którzy wyruszą w pielgrzymce na Jasną Górę, niech przynajmniej jedna osoba z domu nas reprezentuje.   

- w piątek – wspomnienie Św. Jacka prezbitera.

2. W sobotę będziemy gościć część A Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Jak co roku o godz. 1100 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy Św. przy naszej świątyni, a później podejmiemy ich posiłkiem. Niech nasza gościnność będzie świadectwem, miłości i otwartości serc. Oni zaś o nas będą pamiętać w modlitwie na pielgrzymim szlaku. Wraz z pielgrzymami i ja będę modlił się za Was ofiarując Msze Św. w waszych intencjach dziękując za wszelkie dobro związane z troską o to Sanktuarium oraz za wasze ofiary składane na cele inwestycyjne w naszym sanktuarium.

3. Zapraszamy tych, którzy nie mogą iść na pieszą pielgrzymkę, do duchowego pielgrzymowania. Codziennie, od 17 sierpnia, po Mszy św. wieczornej w kościele apel i wspólna modlitwa w łączności z pielgrzymami.

4. Zapisy na wejście pieszej Pielgrzymki 25 sierpnia w zakrystii.

5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1600 czyli o 1700 – spotkanie tych którzy wybierają się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Przy ołtarzu Św. Jana Pawła II można złożyć intencje na nowennę w czasie pielgrzymki oraz wesprzeć pielgrzymów.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'
XHTML CSS
Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej
e-parafia