Dni powszednie:

Od 7:30 do 8:00 i po wieczornym nabożeństwie.

Kamera internetowa
Koronacja obrazu

Parafia pw. Narodzenia NMP
Okulice 54, 32-712 Bratucice
Nr konta: 21 1060 0076 0000 3260 0178 7639

tel. /14/ 685 10 94
    tel. 694451438

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020r.

„Nie tak widzą ludzie, jak widzi Bóg” – te słowa usłyszymy w dzisiejszym pierwszym czytaniu. Przychodząc do kościoła na Mszę Świętą lub łącząc się za pośrednictwem kamery internetowej, możemy poprzestać na tym, co widzą oczy, a po zakończonej Eucharystii nie wynieść z niej nic poza własnymi powierzchownymi odczuciami i wrażeniami. Tymczasem tutaj, począwszy od znaku krzyża świętego uczynionego na rozpoczęcie liturgii, niebo jest otwarte, przed ołtarz zstępują szeregi adorujących Boga aniołów i świętych, a tuż przy kapłanie stoi Maryja. Za chwilę uobecni się ofiara krzyża. Nie tak widzi człowiek, jak widzi Bóg… Postarajmy się choć przez chwilę popatrzeć na Mszę Świętą oczami Boga.

1. Waszym modlitwom polecam ten czas trudności w dostępie do Mszy Św. oraz do nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej chciejmy w domu i w rodzinie przeżywać te nabożeństwa. Codziennie o godz. 2030 – możemy się łączyć w modlitwie Różańcowej z naszym Sanktuarium o ustanie epidemii za pośrednictwem łącza internetowego, które jest dostępne 24h.

2. Codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 1600 – 1700 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty – może być, że nie będzie przed świętami organizowanej Spowiedzi wspólnej.

3. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – możliwość podjęcia Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje przy bocznym ołtarzu Św. Jana Pawła II.

Wpis Jana Pawła II
Księga modlących się o życie Przedszkole 'Ochronka'